AKTUALNOŚCI

Zarząd i Walne Zebranie Członków

W dniu 18.06.2018r. w Parku Naukowo-Technologicznym UZ w Nowym Kisielinie odbyły się posiedzenie Zarządu oraz Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia “Aglomeracja Zielonogórska”. Posiedzenia miały na celu podsumowanie działalności Stowarzyszenia w roku 2017 oraz formalne zatwierdzenie dokumentów z tym związanych. Było też okazją do omówienia bieżących i przyszłych działań podejmowanych przez “Aglomerację”.
Czytaj więcej

Targi i misje gospodarcze kluczem do rozwoju eksportu MŚP w województwie lubuskim! 

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP województwa lubuskiego do wzięcia udziału w drugiej edycji działania “LUBUSKIE BEZ GRANIC” w ramach projektu “Targi i misje gospodarcze kluczem do rozwoju eksportu MŚP w województwie lubuskim”! 
Celem projektu jest wsparcie działalności lubuskich przedsiębiorców na arenie międzynarodowej poprzez dofinansowanie udziału w branżowych wydarzeniach gospodarczych.

  Czytaj więcej

Problemy z interpretacją przepisów podatkowych dotyczących oświetlenia drogowego

Problemy z interpretacją przepisów podatkowych dotyczących oświetlenia drogowego

AKTUALNOŚCI / ANALIZY – SAS 1/2018

Art. 2 ust. 3 pkt 4 ustawy z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (ostatnia zmiana Dz.U. z 2017 r., poz.2141) stanowi, że opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają grunty zajęte pod pasy drogowe dróg publicznych w rozumieniu przepisów o drogach publicznych oraz zlokalizowane w nich budowle, z wyjątkiem związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, innej niż eksploatacja autostrad płatnych. Czyli, aby zwolnienie mogło nastąpić muszą być spełnione łącznie dwie przesłanki: położenie budowli w pasie drogi publicznej oraz gdy te budowle nie służą prowadzeniu działalności gospodarczej.

Czytaj więcej

Życzenia Wielkanocne

Pełnych nadziei, wiary i miłości

radosnych Świąt Wielkiej Nocy oraz

 serdecznych spotkań w gronie Najbliższych życzą:

Zarząd i Biuro Stowarzyszenia “Aglomeracja Zielonogórska”

Bezpłatne szkolenie: RODO dla przedsiębiorców

Stowarzyszenie Aglomeracja Zielonogórska oraz Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ zapraszają na szkolenie:

 

 Praktyczne aspekty europejskiego rozporządzenia
o ochronie danych osobowych dla przedsiębiorców

 

Termin I: 22-23.03.2018

Termin II: 12-13.04.2018

Zielona Góra, ul. Nowy Kisielin – Syrkiewicza 6

 Szkolenie bezpłatne sfinansowane ze środków Komisji Europejskiej i Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu Enterprise Europe Network

(liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!!)

Szczegółowy program oraz deklaracja uczestnictwa poniżej w załączeniu

Uwaga!!!: Zapisy na szkolenia zostały zakończone (wyczerpanie limitu miejsc) Czytaj więcej