AKTUALNOŚCI

Szkolenie: Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne w gminie

Stowarzyszenie „Aglomeracja Zielonogórska” we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze, zapraszają przedstawicieli samorządów z Województwa Lubuskiego na szkolenie:

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne w gminie w świetle najnowszych regulacji i tez orzeczniczych

Czytaj więcej

Konsultacje indywidualne: Modernizacja Energetyczna w PPP

Uprzejmie informujemy Członków Stowarzyszenia „Aglomeracja Zielonogórska” o możliwości zorganizowania indywidualnych konsultacji w temacie modernizacji energetycznej w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Spotkania mogą odbywać się na terenie Gmin w wcześniej ustalonych terminach. Konsultacje poprowadzi Pani Elżbieta Kaszyńska z firmy Siemens. Zainteresowane Gminy prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia celem doprecyzowania szczegółów. Czytaj więcej

Dotacje na działania eksportowe dla przedsiębiorstw z woj. lubuskiego

Jako Partner projektu „Lubuskie bez granic”, zachęcamy do skorzystania z dotacji na działania eksportowe dla przedsiębiorstw z sektora MŚP.

Dofinansowanie przewiduje zwrot do 85% całości poniesionych kosztów projektu grantowego. Średnia wysokość grantu wynosi 55.000 zł. Uzyskane środki przeznaczyć można na udział w prestiżowych zagranicznych targach i misjach gospodarczych umożliwiających nawiązanie nowych relacji biznesowych, podpisanie umów handlowych z zagranicznymi kontrahentami oraz rozszerzenie sieci sprzedaży.
Czytaj więcej

Aglomeracja partnerem projektu: Kultura na Widoku!

Stowarzyszenie „Aglomeracja Zielonogórska” zostało oficjalnym partnerem tegorocznej edycji projektu „Kultura na Widoku” realizowanego przez Fundację Legalna Kultura wspólnie z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Projekt polega na umieszczeniu w przestrzeni publicznej m.in. plakatów, które dają możliwość darmowego pobrania różnego rodzaju utworów kultury. Utwory znajdujące się na plakatach stanowią część propozycji kulturalnej, która znajduje się na stronie projektu www.kulturanawidoku.pl

Czytaj więcej

Bezpłatne szkolenie z PPP w Zielonej Górze!

Ministerstwo Rozwoju oraz konsorcjum Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich zaprasza do udziału w dwudniowych szkoleniach regionalnych realizowanych w ramach projektu Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Celem szkoleń jest przybliżenie tematyki i procedur partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) osobom, które nie mają w tym zakresie doświadczenia. Cykl 16 szkoleń, po jednym w każdym województwie, odbędzie się w dwóch turach – wiosennej i jesiennej.

Czytaj więcej